منوی سایت

درباره ژوهانسبرگ

درباره ژوهانسبرگ
ژوهانسبورگ بزرگترین شهر کشور افریقای جنوبی است. این شهر مرکز استان گائوتنگ ، ثروتمندترین استان آفریقای جنوبی است. این شهر یکی از ۵۰ شهر بزرگ دنیاست و هم چنین بزرگترین شهر دنیا نیز می باشد که هیچ رودخانه دریاچه یا ساحل دریا ندارد.

دولت در ابتدا به این شهر از جنبه گردشگری نمی نگریست اما به مرور و به دلیل موقعیت جغرافیایی، ژوهانسبورگ خود را در میان دیگر مقاصد گردشگری افریقای جنوبی به خوبی جا کرد. یکی از جدیدترین تمرکزهای شهرداری این شهر بر روی موزه های تاریخی آن بوده است که از جمله آن ها می توان موزۀ هکتور پیترسون را نام برد. در گوشه ای از این شهر منطقه ای صنعتی قرار دارد با نام سووِتو (Soweto) ،در این محله موزۀ نلسون ماندلا (که خانۀ پیشین وی نیز بوده) قرار دارد.

بازدید کنندگان این شهر می توانند منظره ای زیبا از تمام ابر شهر را در مقابل چشمان خود ببینند و آن هم تنها در ارتفاع 223 متری (731 فوتی) یعنی طبقۀ پنجاهم از مرکز کارلتون (Carlton Centre) کهبلندترین ساختمان اداریِ در تمام پهنۀ وسیع افریقا ست.
همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به موزۀ افریقا بزنید، زیرا این موزه دربر دارندۀ تاریخچۀ این شهر است و البته از دیدن مجموعۀ عظیم سنگ آن تعجب خواهید کرد.

یکی دیگر از جاذبه های توریستی این شهر با نام شهر گُلد ریف (Gold Reef City) با فضای پارک مانند خود است. این پارک فضای قرن نوزدهم را به همراه تاریخچۀ صنعت معدن این شهر ارائه می کند. طراحان این پارک - موزه تا حدی پا پیش نهاده اند که حتی معدنی در زیر زمین برای دوستداران تاریخ افریقا ساخته شده است.

دیگر نکته ای که در خور این شهر است پاساژهای بزرگ و بازارهای متنوع آن است. مطمئن باشید این مراکز خرید شما را کاملا راضی به خانه می فرستند. از جمله مراکز خرید و بازارها می توان این ها را مد نظر قرار داد: سَندتون سیتی(Sandton City)، میدان نلسون ماندلا، اُرینتال پلازا(Oriental Plaza) و بانکِ رز (Rosebank Flea Market).

فکر کنید در افریقا باشید و یکی از بزرگترین شهرهای آن از لحاظ مناطق طبیعی مانند پارک جنگلی و یا باغ وحش غنی نباشد! باغ وحش ژوهانسبورگ یکی از باغ وحش های بزرگ افریقای جنوبی ست. "پارک شیر" که در نزدیکی منطقۀ لانسریا واقع شده اقامتگاه بیش از 80 شیر است. هم چنین در "گهواره نوع بشر" (Cradle Of Humankind) نیز باز هم گونه های دیگری مانند کرگدن زندگی می کنند.