منوی سایت

موزه نساجی در استانبول

موزه نساجی در استانبول در سال 1925 توسط جورج هویت مایرز به منظور گسترش دانش عمومی و قدردانی از هنر و فرهنگ در سطح محلی، ملی ، و بین المللی موزه ی به نام موزه نساجی در استانبول احداث گردید.

اهمیت دادن به منسوجات در جهان از طریق بورس تحصیلی ، نمایشگاه ها، و برنامه های آموزشی ازاهداف اصلی راه اندازی این موزه به شمار رفتند.
اگر تمایل به دیدن این موزه را دارید لازم است بدانید که این موزه یک ایده خوب برای هر کسی است که به فرش و صنایع دستی ترکیه علاقه مند است.

این موزه در زیرزمین مسجد جامع استانبول قرار دارد و مجموعه ی گسترده ای از انواع مختلف فرش عثمانی که متعلق به صدها سال پیش است،میباشد.

موزه نساجی در حال حاضر در استانبول مجموعه ای بیش از 19000 عدد ازمنسوجات و اشیاء مربوط به پنج هزار سال را درخود جای داده که به نمایندگی از شش قاره جهان ، از جمله فرهنگ شرق میانه ، آسیا، آفریقا، و سرخپوست در آنجا قرار دارند.
از جذابیتهای این موزه وجود کتابخانه و مجموعه 20000 تایی Arthur D. Jenkins  که یکی از منابع درجه نخست در جهان برای مطالعه هنر منسوجات است .قطعا موزه نساجی استانبول یکی از جاهای دیدنی ترکیه که از آن لذت خواهید برد.