منوی سایت

جاذبه های گردشگری اندونزی

درباره اندونزی
درباره اندونزی

اَندونِزی یا بطور رسمی جمهوری اندونزی کشوری است که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از 17.508 جزیره و 33استان است.اندونزی با جمعیت بیش از 260 میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است. نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می‌باشد. پایتخت اندونزی جاکارتا است.زبان رسمی این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. مردم این کشور از اقوام گوناگونی می‌باشند که جاوه‌ای‌ها با حدود 40 درصد بزرگ‌ترین قوم هستند و پس از آن‌ها سوندانی‌ها با 15 درصد قرار دارند. جاوه‌ای‌ها بر امور سیاسی اندونزی چیرگی دارند.با وجود جمعیت زیاد و مناطق پرتراکم، اندونزی جنگل‌های کم‌جمعیت بسیار گسترده‌ای نیز دارد که دومین سطح از تنوع زیستی را در جهان در خود جای داده‌اند. این کشور از نظر منابع طبیعی غنی است اما با این وجود بخش بزرگی از مردم هنوز در فقر به‌ سر می‌برند.اندونزی کشوری است که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده‌است. مجمع‌الجزایر اندونزی دیرزمانی از مناطق مهم بازرگانی دریایی جهان به‌شمار می‌آمد و مسیرهای بازرگانی از سده هفتم میلادی میان پادشاهی سریواجیا و چین تشکیل شده‌بود. تاریخ اندونزی بسیار از نفوذ قدرت‌های خارجی که به خاطر منابع طبیعی این کشور جذب آن می‌شدند تأثیر پذیرفته‌است. بازرگانان مسلمان دین اسلام را با خود به این منطقه آوردند و قدرت‌های اروپایی برای به‌دست گرفتن حق انحصاری تجارت ادویه از اندونزی، در این منطقه با یک‌دیگر رقابت و جدال داشتند. اندونزی سرانجام به مدت سه قرن و نیم تبدیل به مستعمره هلند شد، و بعداً پس از پایان جنگ جهانی دوم اعلام استقلال کرد.

ادامه مطلب
پارک ملی تانجانگ پوتینگ در اندونزی
پارک ملی تانجانگ پوتینگ در اندونزی

پارک ملی تانجانگ پوتینگ در جزیره بورنئو در استان کالیمانتان مرکزی اندونزی واقع شده است. این پارک یک قسمت اکوتوریسم محبوب، با بسیاری از شرکتهای تور محلی ارائه دهنده تور قایقی چند روزه برای مشاهده حیات وحش و بازدید از مراکز تحقیقاتی است. حیات وحش شامل گیبون، میمون ماکاک، پلنگ ابری، خرس آفتاب، پیتون، تمساح و معروف ترین آنها اورانگوتان است . متاسفانه قطع غیر قانونی درختان و پاکسازی جنگل برای استفاده کشاورزی یک تهدید عمده برای پارک است .

ادامه مطلب
جزیره فلورس اندونزی
جزیره فلورس اندونزی

جزیره طولانی فلورس در شرق سومباوا و در غرب لمباتا در سوندای قرار گرفته است که مجموعهای از مناظر طبیعی و فرهنگی را ارائه می دهد . معروفترین جاذبه در فلورس دهانه آتشفشان کلیموتو است، که دارای سه دریاچه تغذیه شده توسط گاز آتشفشانی است که با توجه به میزان اکسیداسیون در آب تغییر رنگ میدهند. فلورس همچنین دارای یک صنعت اکو توریستی در حال رشد است، که در آن مسافران می توانند از روستاهای سنتی بازدید کنند، با خانوادههای محلی بمانند و به فعالیتهایی مانند تماشای پرندگان و کوه پیمایی بپیوندند .

ادامه مطلب
تروجالند در اندونزی
تروجالند در اندونزی

تروجالند )تانا تروجا( یک منطقه کوهستانی در جنوب سولاوسی است، که خانهی مردم تروجا است. تروجاییها برای خانههای سقف شیبدار عظیم شناخته شده به عنوان تانگکونان و مراسم تشییع جنازه های دیدنی و جذاب اما وحشتناک خود معروف میباشد. پس از مرگ بدن فرد اغلب برای چندین سال تا زمانی که مراسم تشییع جنازه واقعی که میتواند برای چند روز به طول انجامد، نگه داشته می شود. متوفی سپس در نهایت در یک غار کوچک و یا در یک درخت توخالی دفن میشود. بزرگترین تشییع جنازه ها معمولا در ماههای فصلهای خشک ژوئیه و اوت برگزار می شود، اما تشییع جنازه در طول سال وجود دارد.

ادامه مطلب
بوکیت لاوانگ در اندونزی
بوکیت لاوانگ در اندونزی

بوکیت لاوانگ یک روستای کوچک واقع شده در سمت شرقی پارک ملی گونانگ لیوسر در حدود 90 کیلومتری شمال غربی مدان، پایتخت شمال سوماترا است. در اینجا یک مرکز بازپروری برای اورانگوتانها در سال 1973 تاسیس شد. هدف اصلی حفظ کاهش جمعیت اورانگوتانها به علت شکار و جنگل زدایی است. با انتخاب فوق العاده از راهنوردیها به قلب جنگل، ماجراجوییهای وایتواتر و برخی از بهترین فرصتها برای دیدن اورانگوتان وحشی در جهان، بوکیت لاوانگ یک مقصد باارزش برای بازدید است .

ادامه مطلب