منوی سایت

جاذبه های گردشگری آنکارا

مرکز خرید فروم آنکارا
مرکز خرید فروم آنکارا

مرکز خرید فروم یکی از مدرن ترین مراکز خرید و دومین مرکز خرید مشهور در آنکاراست که در سال 2008 افتتاح شده است . فروم دارای دو طبقه است که در این دو طبقه مجموعا 149 مغازه وجود دارد . علاوه بر این مغازه ها در این مرکز خرید ، سینما و همچنین تعداد زیادی کافه تریا و رستوران وجود دارد . این مرکز خرید پذیرای تعداد زیادی از توریست ها و گردشگران می باشد که نه تنها برای خرید ، بلکه برای گذران وقت در رستوران ها و کافه تریاهای این مجموعه روزانه به این مرکز خرید در آنکارا ، مراجعه می کنند .اگر ترجیح می دهید که اجناس مورد نیازتان را از برندهای معروف دنیا تهیه کنید ، مرکز خرید فروم می تواند برای شما مناسب باشد . دراوت لیت فروم آنکارااکثر برندهای معروف مانند بیمن ، دیزل ، دیور ، دولچه و گابانا ، جورجیو آرمانی ، کنزو ، گوچی، پرادا و ایو سن لوران و … شعبه دارند . میتوانید در این مرکز خرید جدیدترین اجناس برندهای مختلف ، فیلم های روز دنیا وسرگرمی های متنوع را تجربه کنید . ساعات کاری اوت لیت فروم آنکارا از 10 صبح تا 10 شب می باشد .

ادامه مطلب
موزه های آنکارا
موزه های آنکارا

موزه تمدن های آناتولیاز معروف ترین موزه های آنکارا ، موزه تمدن های آناتولی ست که به ورودی ارگ نزدیک است. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یک مجموعه خارق العاده و منحصر از آثار پالئولیتیک، نئولیتیک، هاتی ،هیتی،فرنگیها، یورارتین ها و رومیها و نمونه های برجسته از گنجهای لیدیاایها را در خود جای میدهد.(هرروز به غیر از دوشنبه ها باز است. در طول تابستان موزه هرروز باز است).موزه فرهنگ شناسی آنکاراموزه فرهنگ شناسی آنکارا مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا در آنکارا قرار دارد.در اینجا یک مجموعه نفیس از هنرهای دستی مربوط به فرهنگ عامه همینطور کارهای دستی مربوط به مساجد سلجوقی و عثمانی موجود است.(هرروز غیر از دوشنبه ها باز است).در تور ترکیه به موزه نقاشی و مجسمه سازی که نزدیک به موزه فرهنگ شناسی است و یک مجموعه غنی از هنر ترک از اواخر قرن ۱۹ تا امروز را در خود جای میدهد ، سر بزنید . همچنین گالریهایی برای نمایش مهمان وجود دارند.(همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است).

ادامه مطلب
آب و هوای آنکارا
آب و هوای آنکارا

Weather in Ankaraآنچه در مورد آب و هوای آنکارا می توان گفت این است که : آنکارا آب و هوایی قاره ای , با زمستانهای سرد و برفی وتابستان های خشک وگرم دارد.بیشترین میزان بارندگی آن در طول دو فصل بهار و پاییز است. به علت ارتفاع زیاد این شهر وتابستانهای خشک در فصل تابستان روزها گرم و شبها هوا خنک و میزان بارش به طور کلی کم است ؛ مانند اغلب شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران , مشهد و تبریز.آنکارا از آن دسته از شهر های ترکیه است که بواسطه آب و هوایش از جاهای دیدنی ترکیه شده است و تفریحات ترکیه در این شهر گسترده شده اند .

ادامه مطلب
برج آتاکوله آنکارا
برج آتاکوله آنکارا

در سال ۱۹۸۹ ساخت برج آتاکوله آنکارا به اتمام رسید و توسط تورگوت اوزال ، رئیس جمهور وقت ترکیه افتتاح گردید و از آن تاریخ به بعد مورد استفاده عموم قرار گرفت و به عنوان نماد پایتخت ترکیه شناخته شد . از بالای این برج می توانید تمام شهر آنکارا زیر پای خود ببینید . برای شهر آنکارا که نسبت به شهر های دیگر ترکیه ، جاذبه های کمتری برای توریست ها دارد ، رفتن به بالای این برج و دیدن تمام شهر آنکارا جزو دیدنی های آنکارا ست و مورد علاقه توریست ها میباشد .در بالای برج آتاکوله آنکارا یک رستوران گردان با تراس بزرگ قرار گرفته است و به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر صرف غذا از منظره شهر انکارا ترکیه لذت ببرید . در طبقات پایینی این برج نیز یکی از مراکز خرید آنکارا وجود دارد کل مرکز خرید ۵ طبقه میباشد و دارای تعدادی رستوران و کافه تریا نیز میباشد .

ادامه مطلب